Linkuri accesibilitate

Angajăm producător social media pentru Telegram

Europa Liberă Moldova caută un producător de social media specializat în Telegram pentru a se alătura echipei noastre din Chișinău. Candidatul ideal va fi responsabil de lansarea și dezvoltarea unui canal de Telegram destinat publicului de limbă rusă din Republica Moldova.

Cerințe:

  • Experiență demonstrată în gestionarea și dezvoltarea conținutului pe rețelele de socializare, în special pe Telegram
  • Abilități excelente de scriere și editare a textelor în limba rusă
  • Cunoașterea limbii române și a limbii engleze
  • Cunoștințe solide în domeniul jurnalismului și a libertății presei

Responsabilități:

  • Dezvoltarea strategiei de conținut pentru canalul de Telegram al Europa Liberă Moldova
  • Crearea și publicarea de conținut relevant și interesant pentru publicul de limbă rusă
  • Promovarea canalului și gestionarea relațiilor cu audiența
  • Monitorizarea tendințelor de social media și adaptarea strategiei în consecință

Beneficiile includ acces continuu la training și dezvoltare profesională, inclusiv cursuri de limba engleză.

Te poți alătura unei organizații inovatoare, având misiunea pe primul loc și unei echipe care pune mare preț pe colaborare, atât în munca de zi cu zi, cât și în efortul constant de îmbunătățire a modului în care lucrăm. Europa Liberă Moldova promovează egalitatea de șanse la angajare și încurajează diversitatea în rândul angajaților săi.

Dacă ești o persoană creativă, cu pasiune pentru libertatea presei și informarea corectă a publicului, îți așteptăm cu interes CV-ul și portofoliul AICI.

XS
SM
MD
LG